ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Δευτέρα 12 Μαρτίου 2018

Αποδεκατισμένο από απουσίες το Λάκκωμα, που εμφανίστηκε «άλλη ομάδα» χωρίς τον πρώτο σκόρερ του και φυσικό ηγέτη, Σωτήρη Κωνσταντινίδη και με 12 ΜΟΝΟ παίκτες στην αποστολή έχασε φυσιολογικά (3-0) απο την Σάρτη. Απο τον αγώνα κρατάει μόνο την απόδοση του πρώτου ημιχρόνου!!!

Φωτογραφία του Θωμάς Ευθυμιάδης.

Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ (3-0)
Σπουδαία νίκη πέτυχε η Σάρτη, στο «ουδέτερο» γήπεδο του Αγίου Νικολάου, υποσκελίζοντας βαθμολογικά τον Διγενή. Ψυχωμένη και αποφασιστική η Σάρτη. Αποδεκατισμένο από απουσίες το Λάκκωμα, που εμφανίστηκε «άλλη ομάδα» χωρίς τον πρώτο σκόρερ του και φυσικό ηγέτη, Σωτήρη Κωνσταντινίδη και με 12 ΜΟΝΟ παίκτες στην αποστολή!!!!!. Κανείς δεν μπορούσε, πάντως, να προδικάσει τέτοια εξέλιξη, με βάση την εικόνα των δύο ομάδων στο πρώτο μέρος, όπου ο Διγενής πάλεψε είχε ευκαιρίες και ήταν πολύ καλός. Στο 11΄ ο Σταγκώνης απέκρουσε με εκπληκτική εκτίναξη στο «Γ», τον «κεραυνό» του Γιαλετζή. Στο 25΄ τετ-α-τετ του Σέρα, άουτ, στο 27΄ φάουλ του Λουκάκη, κεφαλιά του Μανωλακούδη στο αριστερό δοκάρι. Στο 32΄ σέντρα του Τζόβα, κεφαλιά του Γιαλετζή, λίγο άουτ. Στο 43΄ φάουλ του Λουκάκη και με κεφαλιά ο Κώστας Μανωλακούδης το 1-0. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν αγνώριστοι και η Σάρτη έδωσε διαστάσεις στη νίκη της, με γκολ των Αλέξανδρου Σύγγελη (54΄), Κώστα Μανωλακούδη (85΄). Πολύ καλός ο διαιτητής Αναστασόπουλος (Χριστάκογλου, Κωνσταντάρας). ΣΑΡΤΗ: Σταγκώνης, ΣΥΓΓΕΛΗΣ, Τακάκης (84΄ Π. Κοτρώνης), ΖΑΒΒΑΣ, ΛΟΥΚΑΚΗΣ, ΝΤΑΜΑΡΛΗΣ, Π. Κοτρώνης (89΄ Τζαβέλας), Τσελεπής (46΄ Φειδάκης), Σαβράμης, Παπάς. ΛΑΚΚΩΜΑ: Παρασχούδης, ΤΣΙΚΟ, Σιδηρόπουλος, ΤΣΑΚΛΙΔΗΣ, Δερνεξής, Χατζηαναγνώστου, Καράι, Φοιτάς, Σέρα (78΄ Μπάρδι), ΓΙΑΛΕΤΖΗΣ, ΤΖΟΒΑΣ.