ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Τετάρτη 22 Μαΐου 2013

ΕΚΛΕΙΣΕ ΣΤΟΜΑΤΑ Ο ΚΛΑΟΥΣ!!!!!

Ο Στέφανος Kλάους Αθανασιάδης επέστρεψε στα γκολ και με δικό του τέρμα ο ΠΑΟΚ πήρε το προβάδισμα στην Τρίπολη για να κερδίσει τελικά με 1-2.

Ο Κλάους δεν ξεκίνησε βασικός, αλλά παρότι μπήκε αλλαγή πέτυχε ένα σημαντικό τέρμα και έφτασε τα 23 γκολ τη φετινή σεζόν σε επίσημα παιχνίδια και ενώ ακόμη μένουν τρία ματς στα οποία μπορεί να αυξήσει κι άλλο την παραγωγικότητά του.

Μιλώντας για το σπουδαίο διπλό του ΠΑΟΚ στην Τρίπολη ο Λακκωματιώτης διεθνής επιθετικός Στέφανος Αθανασιάδης είπε:

«Μπήκαμε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και δείξαμε ότι το θέλουμε περισσότερο. Είχαμε από την αρχή τον έλεγχο και ψάξαμε σε πολλές φάσεις το γκολ.

Είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι γι’ αυτή τη νίκη η οποία είναι πολύ σημαντική για την τόνωση της ψυχολογίας της ομάδας για τη συνέχεια.

Είχαμε πάθος και δύναμη και πήραμε δίκαια αυτή τη νίκη.

Δεν πρέπει να μείνουμε όμως εδώ. Πρέπει να σκύψουμε το κεφάλι και να έχουμε ανάλογη συνέχεια μέχρι το τέλος των πλέι οφ. Στο μυαλό μας πρέπει να έχουμε μόνο τη νίκη στο επόμενη παιχνίδι με τον Αστέρα στην έδρα μας. Θα τα δώσουμε όλα για να κερδίσουμε κι εκεί»,
τόνισε.

Όσο για την ενέργειά του να τρέξει στον πάγκο του ΠΑΟΚ και να πανηγυρίσει μαζί με τον Γιώργο Γεωργιάδη είπε: «Είχαμε μία συνομιλία πριν το ματς και ήθελα να του το αφιερώσω αυτό το γκολ, το οποίο δίνει και στην ομάδα αλλά και σε μένα προσωπικά καλύτερη ψυχολογία για τη συνέχεια»

ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 23 ΓΚΟΛ ΣΕ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!
Ο τρίτος παίκτης στην ιστορία του ΠΑΟΚ που σκοράρει σε όλες τις διοργανώσεις στις οποίες συμμετέχει η ομάδα, σε μια σεζόν, έγινε ο Στέφανος «Κλάους» Αθανασιάδης.
Το στατιστικό του διεθνούς φορ δημοσιεύει και η επίσημη ιστοσελίδα της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, η οποία αναφέρει ότι το ίδιο κατόρθωμα είχαν κάνει την περίοδο 2010-2011 οι Δημήτρης Σαλπιγγίδης και Αντρέ Βιεϊρίνια, ενώ φέτος θα μπορούσε να το έχει κάνει και ο Κώστας Κατσουράνης αν ήταν εξαρχής στην ομάδα και κατάφερνε να σκοράρει στην Ευρώπη.
Αναλυτικά το κείμενο από την ιστοσελίδα του «δικεφάλου του Βορρά»
Ο Στέφανος Αθανασιάδης δεν πέτυχε απλά το 23ο γκολ τη φετινή αγωνιστική περίοδο εναντίον του Αστέρα Τρίπολης. Έγινε ο τρίτος ποδοσφαιριστής στην ιστορία του ΠΑΟΚ, που πετυχαίνει γκολ σ’ όλες τις διοργανώσεις που συμμετείχε η ομάδα μέσα σε μια σεζόν. Είχαν προηγηθεί ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης και ο Αντρέ Βιεϊρίνια την περίοδο 2010-2011.
Ο Κλάους «άνοιξε λογαριασμό» τον περασμένο Αύγουστο σκοράροντας εναντίον της Μπνέι Γεχούντα για τα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ κλείνοντας την ευρωπαϊκή παρουσία του με 4 γκολ. Σε 26 αγώνες πρωταθλήματος έφτασε τα 13 γκολ, στο κύπελλο μέτρησε 5 γκολ και, πλέον, έχει σκοράρει και στα πλέι οφ, κάτι που είχε να κάνει από τα πλέι οφ της περιόδου 2010-2011, όταν είχε πετύχει το ένα από τα δύο γκολ του ΠΑΟΚ στη νίκη με 2-1 επί του Παναθηναϊκού.

ΣΑΡΩΣΑΝ ΟΙ ΚΑΡΕΤΕΚΑ ΤΟΥ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ.

Το αγωνιστικό τμήμα του Συλλόγου SHOTOKAN KARATE ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ συμμετείχε στο 8ο Κύπελλο Β. και Κεντρικής Ελλάδος στις 18-19 Μαΐου στο Κολινδρό Πιερίας με 14 αθλητές. Για άλλη μια φορά οι αθλητές μας διακρίθηκαν σε όλες τις κατηγορίες δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό. Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές.

Γενν.2007: Παγουρτζής Ευστράτιος 9ο-6ο kyu kata 3η θέση