ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2012

ΝΕΑ ΝΙΚΗ: ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΚΑΙ ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΡΕΤΙΡΕ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ....

Διγενής Λακκώματος-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-1

Με εκπληκτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, ο Διγενής Λακκώματος κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ολυμπιακού, επικρατώντας με (2-1). Ετσι ο ΔΙΓΕΝΗΣ και μετα την 11η αγων.παραμένει πρώτος και αήτητος (7 ομάδες αήττητες σε ολη την ΕΛΛΑΔΑ στην Δ΄εθνικη) διαθέτοντας την καλύτερη επίθεση απο ολλες τις ομάδες στους 10 ομίλους!!!!
Συνεχίζει την κούρσα ανόδου ο ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ με θύμα του αυτη την φορά την  πολύ καλή ομάδα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΚΥΜΙΝΩΝ κερδίζοντάς την με σκόρ (2-1) και παρεμεινε ΠΡΩΤΟΣ και ΑΗΤΤΗΤΟΣ με 3 βαθμούς διαφορά απο τους διώκτες του ΚΟΡΔΕΛΙΟ και την ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ που την επόμενη ΚΥΡΙΑΚΗ θα αντιμετωπίσει εκτος εδρας.
            Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν δυνατά και να απειλούν την ομάδα του ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ στα πρώτα 20΄λεπτα, ενώ στην συνεχεια ο ΔΙΓΕΝΗΣ ανέκαμψε και κυριως με την είσοδο στο β΄ ημίχρονο του ΤΑΣΟΥ ΔΟΥΜΑ και του νεαρού ΤΟΛΗ ΧΑΛΙΜΠΑΚΗ ηταν κυρίαρχος και έχασε σωρεία ευκαριων  για να ανεβάσει τον δείχτη του σκορ.
ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:
7΄λεπτό: ο ΚΟΥΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ  γίνεται αποδεκτης της μπαλας απο πλαγια σουταρει η μπαλα βρισκει την ρίζα του δεξιού καθετου δοκαριου του ΤΣΙΛΒΙΤΗ και καταλήγει αουτ.
21΄λεπτό: Σέντρα του ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ κεφαλιά του ΓΚΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗ λίγο αουτ απο το ορίζόντιο δοκαρι του ΝΙΑΝΙΟΥ.
25΄λεπτο: ο ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΣ σε θέση βολής μέσα στην μικρή περιοχη διώχνουν οι αμυντικοι του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ.
28΄λεπτό: ο ΣΑΒΒΑΪΔΗΣ αφύλαχτος στην περιοχή του ΔΙΓΕΝΗ πλασάρει αλλα διώχνει δυσκολα σε κόρνερ ο ΤΣΙΛΒΙΤΗΣ.
40΄ λεπτό: ο ΓΚΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ σεντρα και μέσα στην μικρή περιοχη με το στήθος ο ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ και πρίν περασει η μπάλα πανω απο την γραμμη σωζει ο ΤΣΑΚΙΡΗΣ.
42΄λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ......φάουλ του ΔΡΑΓΑΝΙΔΗ πετάγετε ο ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ και με ασύληπτη κεφαλιά κάνει το  (1-0)!!!!
50΄λεπτό: ο ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ μόνος με τον τερματοφυλακα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ σουτάρει κοντραρει την τελευταια στιγμή στον ΜΑΡΣΗ και περνάει κόρνερ.
55΄λεπτό: κούρσα του ΔΟΥΜΑ και δυνατό σουτ απο το υψος της μεγάλης περιοχής αποκρούει σωτήρια ο ΝΙΑΝΙΟΣ.
60΄λεπτό: τετ α τετ ο ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ απο πάσα του ΔΟΥΜΑ πλασάρει αουτ!!!!!!!!
63΄λεπτό: δυνατο σούτ του ΓΚΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗ μπλοκάρει ο ΝΙΑΝΙΟΣ.
66΄λεπτο: κεραυνός του ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ διώχνει ο ΝΙΑΝΙΟΣ.
69΄λεπτό: ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους ο ΚΟΥΤΡΟΥΓΙΑΝΝΗΣ απο πλάγια επιχειρεί σουτ διωχνει ο ΤΣΙΛΒΙΤΗΣ.
72΄λεπτό: ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛ.......εκπληκτική ασίστ του ΔΟΥΜΑ στόν ΧΑΛΙΜΠΑΚΗ και ο τελευταίος ξεχυνεται μπροστα και με αψογο πλασε πραγματοποιει μέσα σε εξαλλους πανηγυρισμους το (2-0)
74΄λεπτό: σε σέντρα των φιλοξενούμενων ο ΜΠΟΥΛΟΥΜΠΑΣΗΣ αποκρούει με κεφαλια η μπάλα βρισκει και στο χέρι του και ο διαιτητης σφυρίζει αυστηρό πέναλτι οπου το εκτελει ευστοχα ο  ΠΑΠΑΖΗΣ και μειώνει το σκόρ σε  (2-1).
76΄λεπτό: ο ΓΚΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ απο κοντά  χανει ευκαιρια να πετύχει γκολ με πλασέ.
78΄λεπτο: νέο δυνατό σούτ του ΓΚΑΤΖΟΓΙΑΝΝΗ διωχνει με υπερένταση ο κορυφαίος του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΝΙΑΝΙΟΣ σε κόρνερ.
82΄λεπτό: σέντρα του ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ κεφαλιά του ΓΕΡΩΜΑΝΩΛΗ λίγο αουτ
85΄λεπτό: φάουλ του ΠΑΠΑΖΗ εξω απο την περιοχή φευγει λίγο αουτ απο το δεξί καθετο δοκάρι του ΤΣΙΛΒΙΤΗ.
89΄λεπτό: αποβάλλεται με δευτερη κιτρινη κάρτα ο ΠΑΠΑΣ των ΚΥΜΙΝΩΝ.
ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Αρκετά καλη η διαιτησία του ΘΕΟΛΟΓΟΥ (ΚΑΡΥΠΙΔΗ- ΓΕΩΡΓΙΟΥ) της ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ . Παρατηρητής διαιτησίας: ΤΕΡΜΑΤΖΙΔΗΣ (ΕΠΣ ΣΕΡΡΩΝ).
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
(ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ(Θ. Σουγιουλτζής).Τσιλβίτης, Μπoυλούμπασης, Γεωργιάδης, Γερωμανώλης, Τσιώνας, Δραγανίδης, Στασινόπουλος (66΄Χαλιμπάκης), Τσερκέζης, Γκατζογιάννης, Παντελίδης(46΄Δούμας), Παπαποστόλου(80΄Βιτλής).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ: (Ν. Παπανώτας) Νιάνιος, Μάρσης(85΄Καρέντζος), Κιομουτζόγλου, Τσακίρης, Παππάς, Αυγέρος, Παπάζης, Σαββαϊδης, Βέργος(50΄Τσουτσούδης), Τζίμας(60΄Τσάκαλος), Κουτρογιάννης.
     Τον αγώνα του ΔΙΓΕΝΗ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΥΜΙΝΩΝ παρακολούθησε και ο διεθνής Λακκωματιώτης επιθετικός του ΠΑΟΚ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΛΑΟΥΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ που στο τέλος της συνάντησης συνεχάρει τους ποδοσφαιριστές του ΔΙΓΕΝΗ.