Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Ο Διγενής Λακκώματος 2-1 τον Κιλκισιακό στην πρεμιέρα με"πλασματικό" σκορ

Γ. Παπαποστόλου

Ανδρέας Γκατζογιάννης
     Ο Διγενής Λακκώματος ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι του 2ου ομίλου με τον Κιλκισιακό, με την ομάδα της Χαλκιδικής να ξεκινάει με το… δεξί τις υποχρεώσεις της, χάρη στη νίκη της με 2-1.
          Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Γιάννης Παπαποστόλου, ο οποίος μπήκε ορεξάτος στο γήπεδο, αφού από τα… αποδυτήρια άνοιξε λογαριασμό με τα δίχτυα, σκοράροντας μόλις στο πρώτο λεπτό, μετά από ωραία κεφαλιά - πάσα του Γκατζογιάννη (1-0). Στη συνέχεια, ο Γεωργιάδης, από πλευράς των φιλοξενούμενων, εκτέλεσε φάουλ στο 11΄ και απέκρουσε ο Μπούρκας, ενώ στο 18΄ ο Κωστικίδης βγήκε μόνος του, όμως, απέκρουσε ο Ασημακίδης.
Καλή ευκαιρία είχε ο Παπαποστόλου στο 19΄, αλλά μπλόκαρε ο Μπαντής και στο 22΄ ο Παπαδόπουλος για τον Κιλκισιακό έκανε δυνατό σουτ, που βγήκε λίγο άουτ. Στο 29΄ και στο 31΄ και πάλι ο Παπαποστόλου δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, για να το κάνει τελικά δέκα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 43΄ ο Ανδρέας Γκατζογιάννης με δυνατή κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κωστικίδη (2-0). Στην επανάληψη, μετά απο ςραία σέντρα του Κωστικίδη ο Γερομανώλης με κεφαλιά γλύφει την συμβολή των δοκαριών του Μπαντή. Ο Δημητρακόπουλος έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ στο 59΄, αλλά βγήκε λίγο αόυτ και στο 79΄ ο Παπαδόπουλος για τους φιλοξενούμενους εκτέλεσε φάουλ, η μπάλα έσκασε μέσα στη μικρή περιοχή βρήκε και στον Γερομανώλη και κατέληξε στα δίχτυα, κάνοντας το 2-1.
Διαιτητής: Τρακαλιανής (Ζιγκερίδης-Γαδός) Σερρών
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
Διγενής Λακκώματος (Στέφανος Μπορμπόκης).: Μπούρκας, Φοιτάς, Γεωργιάδης, Γερομανώλης, Κατσόγλου, Μανώλη, Στασινόπουλος, Δημητρακόπουλος, Γκατζογιάννης (68΄ Δούμας), Κωστικίδης (85΄Σαρβανίδης), Παπαποστόλου (90΄ Χρυσοχοΐδης).
Κιλκισιακός:(Γιώργος Γεωργιάδης) Μπαντής, Ευθυμιάδης, Κοτσαρής, Ασημακίδης, Κεφαλίδης, Γεωργιάδης, Σαβελίδης, Μαυροκεφαλίδης (53΄ Κουραλίδης), Σουλτανίδης (68΄ Αποστολίδης), Παπαδόπουλος, Βασιλειάδης.

10Εθνικός Ν. Αγιονερίου100-0-11-30-0-11-30-0-00-0

ΠΑΟΚ: Και πάλι ο Κλάους Στέφανος Αθανασιάδης έλυσε τον γρίφο!!!!!

ΣΤΑ ΙΕΚ ΠΑΣΤΕΛ ΣΠΟΥΔΑΣΕ Ο ΚΛΑΟΥΣ!!!!!!!

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ, το photostory
ΕΠΕΛΑΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΗΓΟΥ ΤΟΥ ΠΑΟΚ

MetroSport
ΣΑΝΤΑ ΚΛΑΟΥΣ οδήγησε τον ΠΑΟΚ στην 2η θέση
Ο Λακκωματιώτης Κλάους έλυσε τον... γρίφο, ο ΠΑΟΚ κέρδισε 1-0 την ΑΕΚ και κρατάει όσο μπορεί... ζωντανό το πρωτάθλημα!
Σ’ ένα παιχνίδι που ούτε σε επανάληψη δεν θες να το δεις ο ΠΑΟΚ κέρδισε την ΑΕΚ με 1-0 με γκολ του Αθανασιάδη στο 50 λεπτό. Στην μοναδική ευκαιρία σε όλο το παιχνίδι ο Δικέφαλος του Βορρά πρόσθεσε τρεις βαθμούς στο σακούλι και παρέμεινε κοντά στην κορυφή.
 MAN OF THE MATCH: Ο Στέφανος Αθανασιάδης στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε ο ΠΑΟΚ κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και να δώσει το δύσκολο τρίποντο στην ομάδα του.
 Αλλο ένα παιχνίδι που φέρει την υπογραφή του. Του δόθηκαν δύο ευκαιρίες και την μία την μετέτρεψε σε γκολ με φανταστικό τρόπο. Αρχηγός όχι μόνο στο περιβραχιόνιο, αλλά και στην πράξη!!!!!!!!!!                                                                                                                                        Είναι ο "χρυσός" του φετινού ΠΑΟΚ, ο άνθρωπος που κάνει τη διαφορά όταν η ομάδα μπλοκάρει. Οι δύο από τις τέσσερις νίκες της Τούμπας, ήρθαν με δικά του γκολ από το πουθενά. Ήδη τον Οκτώβρη έχει εννέα επίσημα γκολ και συνεχίζει για να πιάσει το όριο των είκοσι που έβαλε ο ίδιος στον εαυτό του.