ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

(1-1) ΣΤΟ ΧΕΡΣΟ Ο ΔΙΓΕΝΗΣ: ΣΤΟ 97΄ΛΕΠΤΟ ΙΣΟΦΑΡΙΣΘΗΚΕ ΑΠΟ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΦΕΥΡΕ ΜΟΝΟ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ!!!!!!

Δόξα Χέρσου - Διγενής Λακκώματος 1-1

Σ’ ένα πολύ δυνατό ματς που διεξήχθει σήμερα το απόγευμα στο Χέρσο μπροστά σε 400 φιλάθλους, ανάμεσα στην γηπεδούχο Δόξα και τον μέχρι πρότινος πρωτοπόρο Διγενή Λακκώματος, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό, με τους φιλοξενούμενους να πιάνουν σπουδαία απόδοση κυρίως στο δέυτερο ημίχρονο οπου εχασαν σπουδαίες ευκαιρίες κλείνοντας τους αντιπάλους στην εστία τους και να έχουν ομως έντονα παράπονα για την διαιτησία του κ. Πασλαμούσκα.

Πιο συγκεκριμένα, η αναμέτρηση έληξε με σκορ (1-1), με τον Διγενή να είναι αυτός που είχε το προβάδισμα μέχρι το 97’παιζοντας μάλιστα χωρίς τον πρώτο σκορερ του τον Γιάννη Παπαποστόλου, όταν και ο διαιτητής της συνάντησης υπέδειξε ένα ανύπαρκτο φάουλ υπέρ της Δόξας σε καλό σημείο και στην συνέχεια ανύπαρκτο κορνερ στίς ανύπαρκτες καθυστερήσεις που μόνο ο ανύπαρκτος Πασλαμούσκας είδε, το οποίο εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και έφτασαν στην ισοφάριση. Η ομάδα του Λακκώματος διαμαρτύρεται έντονα για τα δέκα λεπτά καθυστέρησης που κράτησε ο διαιτητής, για το φάουλ από το οποίο ξεκίνησε η φάση του γκολ θεωρώντας ότι είναι ανύπαρκτο αλλά και για το κόρνερ που ακολούθησε μετά το φάουλ, μετά το οποίο ήρθε η ισοφάριση.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι μετά την εξέλιξη αυτή, ο Διγενής Λακκώματος υποχώρησε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας, καθώς ο έταιρος διεκδικητής του φετινού τίτλου Οδυσσέας Κορδελιού, πέρασε νικηφόρα από το Νέο Αγιονέρι.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
Στο 8’ ο Κουτσάγιας έκανε μια σέντρα σουτ, αλλά ο Μπουλούμπασης στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα με κεφαλιά, την έστειλε στο δεξί κάθετο δοκάρι της ομάδας του. Στο 19’ ο ίδιος παίκτης αυτή την φορά στην σωστή εστία και με κεφαλιά μετά από σέντρα του Δραγανίδη, την έστειλε στο οριζόντιο δοκάρι του Ζάικου. Στο 73’ ο Δούμας έφυγε σαν σίφουνας πολύ ωραία, γύρισε την μπάλα στον Βιτλή, ο οποίος με έξοχο πλασέ έκανε το 0-1. Στο 97’ σε ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ φάουλ που καταλόγισε έξω από την περιοχή του Διγενή ο διαιτητής, εκτέλεσαν οι γηπεδούχοι, η μπάλα βγήκε κόρνερ και σε δεύτερο κόρνερ που ηταν ομως αουτ , ο Παπαδόπουλος  με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μέσα σε έντονες αποδοκιμασίες των παικτών και των φιλάθλων της ομάδας του Λακκώματος κατά του διαιτητή .

Διαιτητής: Ο Πασλαμούσκας (Τοπουσδώνης, Καρυπίδης) της Πέλλας κράτησε αδικαιολόγητα καθυστερήσεις και με τα ανάποδα σφυριγματά του στα τελευταία λεπτα  στέρησε 2 πολύτιμους βαθμούς στον Διγενή και δικαιολογημένα οι φιλοξενούμενοι είναι πυρ και μανία μαζί του!!!!!
.
ΧΕΡΣΟ: (Γ. Γεωργιάδης) Ζάικος, Λ. Κωνσταντινίδης (63’ Λογγινίδης), Κετικίδης, Παπάκης, Ούλιος, Βασιλειάδης, Κουτσάγιας, Παναγιωτίδης, Παναγιωτόπουλος, Γεωργιάδης, Αϊβαζίδης (88’ Παπαδόπουλος).

ΛΑΚΚΩΜΑ: (Στ. Μπορμπόκης) Μπούρκας, Τσιώνας, Γεωργιάδης (20’ λ.Τρ. Γιαλετζής), Κατσόγλου, Μπουλούμπασης, Τσερκέζης, Στασινόπουλος, Γερομανώλης, Χρυσοχοΐδης, Δούμας (90’ Γκατζογιάννης), Δραγανίδης (61’ Βιτλής).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΧΕΡΣΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΨΟΓΗ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΤΟΥΣ.

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΠΑΣΛΑΜΟΥΣΚΑΣ-ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 2ου ΟΜΙΛΟΥ ΤΗΣ Δ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ (19η αγων.)

Αποτελέσματα (19η αγωνιστική)

ΠΑΟΚ ΓιαννιτσώνΠΑΟΚ Γιαννιτσών2 - 0ΚιλκισιακόςΚιλκισιακός

Νέα ΚαλλικράτειαΝέα Καλλικράτεια3 - 0ΜακεδονικόςΜακεδονικός

Δόξα Πενταλόφου Δόξα Πενταλόφου1 - 1Απόλλων ΑρναίαςΑπόλλων

Εθνικός Νέου ΑγιονερίουΕθνικός Νέου Αγιονερίου0 - 2Οδυσσέας ΚορδελιούΟδυσσέας Κορδελιού

Ολυμπιακός ΚυμίνωνΟλυμπιακός Κυμίνων1 - 1ΚαμπανιακόςΚαμπανιακός

Δόξα ΧέρσουΔόξα Χέρσου1 - 1Διγενής ΛακκώματοςΔιγενής Λακκώματος