ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Δευτέρα 23 Νοεμβρίου 2015

Νέα ήττα 2-1 με στημένες φάσεις για τον Διγενή απο τον Α.Ο. Σημάντρων.

Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ        (2-1)
Σε ανοδική πορεία παραμένει ο ΑΟΣ, που λύγισε την αντίσταση του Διγενή, στο στάδιο «Γεράσιμος Χάνος». Από ένα ημίχρονο είχαν οι αντίπαλοι, στο πρώτο οι φιλοξενούμενοι, στην επανάληψη τα Σήμαντρα. Στο 3΄ κόρνερ του Σαρβανίδη και ο Γιώργος Σαϊτιώτης το 1-0, στο 12΄ ανατροπή του Σκέμπι από τον Ζάββα και στο πέναλτι ευστόχησε ο Δημήτρης Γκιάλης, ενώ στο 24΄ φάουλ του Σαϊτιώτη, η μπάλα στο χέρι του Τσουτσούδη και στο νέο πέναλτι ευστόχησε ο Σάκης Μελίσσης. Διαιτητής: Γουματιανός (Κελάζογλου, Κλάψας). ΣΗΜΑΝΤΡΑ:(Κοσμίν Μπαρκαουάν), ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ, Β. Χατζηστεργίου, Παρασκευόπουλος, Ζάββας, ΣΑΪΤΙΩΤΗΣ, ΑΤΣΚΑ, Τσίλης (61΄ Μιστιλίδης), ΣΑΡΒΑΝΙΔΗΣ, Σταθώρης (75΄ Κασαπίδης), ΜΕΛΙΣΣΗΣ, ν. Χατζηστεργίου (87΄ Τόλας). ΛΑΚΚΩΜΑ:(Νίκος Πασιαλής), Γόμος, Τσουτσούδης, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ, Δοδοντσάκης, ΤΖΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, Μπάφας (82΄ Παπαδόπουλος), ΟΥΤΣΑ, ΣΚΕΜΠΙ, Ασλανασβίλι (67΄ Βασβάνης), Γκιάλης.