ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Κυριακή 24 Νοεμβρίου 2013

"Μαγική εικόνα" στο Λάκκωμα απο (2-0) που κέρδιζε ο Διγενής μέχρι το 70΄ μέσα σε 6 λεπτά γνώρισε την ήττα (2-4)

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ - ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (2-4)

Ο Διγενής ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι αν και απουσίαζαν οι Χρήστος Τουλκερίδης- Θανάσης Λαμπερνάκης(τιμωρημένοι απο κάρτες) και ο Αρης Μιχάλης (αρωστος), προηγήθηκε με 1-0 στο 2΄ λεπτό και 2-0 στο 12΄ενώ έχασε σημαντικές ευκαιρίες να ανεβάσει το σκόρ στα υψη στo 1ο ημίχρονο . Ο Νέστος  στην επανάληψη  έκανε την "ολική ανατροπή" με τέσσερα γκολ μετά το 69΄ λεπτό!!! και μέσα σε 6 λεπτά πέτυχε την ανατροπή (2-3) εχοντας και την βοήθεια του διαιτητή Θεοδωρόπουλου απο την Πέλλα!!!
Φάσεις και γκολ:
Μόλις στο 2΄ λεπτό σύγχυση στα καρέ του Νέστου και ο Παπαποστόλου έκανε το 1-0. Στο 9 σουτ του Τζοσκούν απέκρουσε ο τερματοφύλακας. Στο 6΄ τραβηγμα της φανέλα του Παπαποστόλου ενω εφευγε προς την αντιπαλη περιοχη δεν τιμώρησε τον Αϊβάζογλου με αποβολή που ηταν τελευταίος παίκτης !!!!!!Στο 10΄ φάουλ του Τσέκου σε κόρνερ ο Παπαβασιλείου. Στο 12΄ σε αντεπίθεση, παράλληλη σέντρα του Κωστικίδη και ο Στασινόπουλος σκόραρε για το 2-0. Στο 27΄ κεφαλιά του Παπαποστόλου μετά απο κόρνερ του Βιτλή μόλις άουτ.Στο 35΄ Κωστικίδης φάουλ ελάχιστα αουτ και στο 42΄ νέα ευκαρία με τον Δραγανίδη το σουτ του εφυγε δίπλα απο το δοκάρι και στο 44΄ο Παπαποστόλου αποκρούει ο Αμουτζάκης
Στο 60΄ σουτ του Χότζα έδιωξαν αμυντικοί΄πάνω απο την γραμμή σε κόρνερ. Στο 64΄ αλεπάληλα σούτ απο Παπαποστόλου και Στασινόπουλου δεν καταφέρνουν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα του Νέστου να κάνουν το 3-0. Στο 66΄ συρτό σουτ του Δεσύλλα σίρριζα άουτ. Στο 69΄ ο Μαχαιρούδης με σουτ μείωσε σε 2-1. Στο 71΄ ανατροπή του Δεσύλλα απο τον Δραγανίδη και "αυστηρό" πέναλτι. Στην «βούλα» πήγε ο Μαχαιρούδης για το 2-2. Στο 75΄ πάσα του Μαχαιρούδη και ο Εμμανουηλίδης έκανε την ολική ανατροπή για το 3-2. Στο 79΄ κεραυνός του Μπόντη έδιωξε εκπληκτικά ο Αμουτζάκης. Στο 82΄ ανατροπή του Παπαποστόλου απο δυο αμυντικούς ο διαιτητής "κλείνει τα μάτια" του. Στο 90΄ σε καλή θέση ΄μόνος με τον τερματοφύλακα ο Στασινόπουλος όμως καθυστέρησε και πρόλαβαν αμυντικοί. Στο 91΄ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Κατρανάς. Στο 95΄ εκτέλεση φάουλ για το Λάκκωμα και όλοι (μαζί και ο τερματοφύλακας) κατέβηκαν στα καρέ του Νέστου. Στην εκτέλεση έδιωξαν οι αμυντικοί και σε αντεπίθεση, ο Τζοσκούν σε κενή εστία απο το κέντρο διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

**Διαιτητές: Παράπονα απο την διαιτησία του Θεοδωρακόπουλο, Δεμερτζής, Χρ. Κεσίσογλου (ΕΠΣ Πέλλας) εχουν οι γηπεδούχοι.
Οι Συνθέσεις:

Διγενής Λακκώματος:
Παπαβασιλείου, Μπίκας (83΄ Αθανασιάδης), Σπανός, Χότζα, Σαραλιώτης, Γεωργιάδης (71΄ Σαρβανίδης), Βιτλής, Δραγανίδης, Κωστικίδης (76΄ Μποντής), Στασινόπουλος, Παπαποστόλου.

Νέστος Χρυσούπολης:
Αμουτζάκης, Γαμβρέλης, Αϊβάζογλου, Ελευθεριάδης (62΄ Εμμανουηλίδης), Παυλακάκης, Μανούκος (46΄ Σαρηγιαννίδης), Κατρανάς, Τσέκος, Μαχαιρούδης, Τσομπανόπουλος (41΄ Δεσύλλας), Τζοσκούν.

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-3 Κιλκισιακός

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ: (2-4) ο Διγενής Λακκώματος απο (2-0) με ανατροπή μέσα σε 5΄απο Νέστο!!! Ολα τα αποτελέσματα και η Βαθμολογία