ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Σάββατο 16 Δεκεμβρίου 2017

"Σόου" Σωτήρη Κωνσταντινίδη στον ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟ με δύο πανέμορφα γκόλ του (0-2) ο ΔΙΓΕΝΗΣ Λακκώματος τον τοπικό ΑΣΤΕΡΑ ανεβαίνοντας ετσι βαθμολογικά και ψυχολογικά στην αυλαία του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος!!!!

Φωτογραφία του Θωμάς Ευθυμιάδης.

Φωτογραφία του χρήστη Fc- Astir 1957 Agioy Nikolaoy.

ΑΣΤΗΡ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ (0-2)
Η μεγάλη κλάση του διεθνή Σωτήρη Κωνσταντινίδη σε συνδιασμό με το πάθος και την ψυχή που βγάλανε και ολοι οι υπόλοιποι παικτες του , οδήγησαν τον Διγενή Λακκώματος σε καθοριστικής σημασίας νίκη μέσα στον Άγιο Νικόλαο στην αυλαία του πρώτου γύρου.!!!!!! Ο αγώνας ήταν μεγάλης βαθμολογικής σημασίας και για τις δύο ομάδες, που παλεύουν για την αποφυγή του υποβιβασμού. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μαχητικότητα, αποφασιστικότητα και έχοντας τον σπουδαίο Σωτήρη Κωνσταντινίδη, που σημείωσε δύο πανέμορφα γκολ σε πολύ κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης, κατάφεραν σπουδαία νίκη, αλλάζοντας τις προοπτικές τους για τη συνέχεια. Μόλις στο 2΄ μετά από κόρνερ του Γιαλετζή, ο Σωτήρης Κωνσταντινίδης με κεφαλιά πέτυχε το 0-1. Στο 31΄ εξαιρετική ασίστ του Χατζηαναγνώστου στον Γιαλετζή, που σε θέση τετ-α-τετ, πλάσαρε λίγο άουτ. Στο επόμενο λεπτό απείλησε ο Χαντζαρίδης, ενώ στο 44΄ ο Σωτήρης Κωνσταντινίδης μπήκε στην περιοχή και υπό την επιτήρηση τριών αμυντικών, έκανε διαγώνιο σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα (0-2). Με πολύ καλή ψυχολογία, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι είχαν καλές στιγμές με τους Δούμα, Κωνσταντινίδη Γιαλετζή και Φοιτά, ενώ ο Αστέρας είχε οριζόντιο δοκάρι στο 86΄, σε φάουλ του Παπανικολάου. Αρκετά καλή η διαιτησία του Αναστασόπουλου (Γούτας, Κεχαγιάς), στο 37΄ ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ του Τσακλίδη. ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: ΠΟΛΥΓΥΡΝΟΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Κατσιώρης (48΄ Τσιάρας), Τρικκαλιώτης, Γιαννέλης, ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, Δ. Ματσιάτσιος (50΄ Κ. Ματσιάτσιος), Ασλανασβίλι, Καρσίβ (46΄ ΤΕΡΣΕΝΙΔΗΣ), Τσάνι. ΛΑΚΚΩΜΑ: Παρασχούδης, Χαντζαρίδης, ΤΖΟΒΑΣ, ΤΣΑΚΛΙΔΗΣ, Δερνεξής, Φοιτάς (81΄ Κουρατζίνος), ΓΙΑΛΕΤΖΗΣ, ΧΑΤΖΗΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ, Σιδηρόπουλος (46΄ Τσαχουρίδης), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, ΔΟΥΜΑΣ.