Λεσαϊ, Καραγιάννης,  Καραντώνας, Νεοχωρίτης, Αυγέρης, Μαυρουδάκης, Νικηφορίδης (ΠΛΑΓΙΑ),
    1 ΑΥΤΟΓΚΟΛ: Χατζηλίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ) υπέρ ΠΛΑΓΙΩΝ,
                             Ρίτσα (ΑΦΥΤΟΥ) υπέρ ΑΡΝΑΙΑΣ,
                            Λάκας (ΣΥΚΙΑΣ) υπέρ ΒΑΡΒΑΡΑΣ.

Δ΄ΕΘΝΙΚΗ: η 3η Αγωνιστική του 2ου Ομίλου με μια ματια.!!!

Διγενής Λακκώματος-Εθνικός Αγιονερίου 6-2
Καταιγιστικός ήταν ο Διγενής Λακκώματος στο ματς με τον Εθνικό Αγιονερίου και επιβλήθηκε με 6-2. Απόλυτος σόουμαν για την ομάδα της Χαλκιδικής ήταν ο Παπαποστόλου, που πέτυχε χατ τρικ (2', 19', 93'), και είχε και οριζόντιο δοκάρι στο 29΄ ενώ δύο φορές βρήκε... δίχτυα ο Γκατζογιάννης (13', 35'). Στο 57' ο Χρυσοχοϊδης είχε ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 5-0. Στο 81' ο Kατσόγλου υπέπεσε σε πέναλτι με συνέπεια να αποβληθεί και να δώσει την ευκαιρία στον Χασάνογλου να μειώσει σε 5-1. Στο 90' είχε γίνει το 5-2 με το αυτογκόλ του Γερομανώλη. Διαιτητής ήταν ο Πουλικίδης (Δράμας).
ΔΙΓΕΝΗΣ: Μπούρκας, Φοιτάς, Γεωργιάδης, Γερομανώλης, Κατσόγλου, Μανώλη (66' Σαρβανίδης), Κωστικίδης, Δημητρακόπουλος, Γκατζογιάννης (48' Χρυσοχοδης), Φακιρίδης (69' Μιχάλης), Παπαποστόλου
ΕΘΝΙΚΟΣ: Τσιλβίτης (46' Μήνου), Ζορμπάς (46' Καρούτας), Αποστολάς, Δαλκίδης, Χαραλαμπίδης, Γεωργιάδης (69' Μακρής), Χαιρόπουλος, Αποστόλου, Βερνής, Χασάνογλου, Μήτσικας
Αγροτικός Αστέρας-Καμπανιακός 1-1
Σε απώλεια βαθμών υποχρέωσε ο Αγροτικός Αστέρας τον Καμπανιακό, με τον οποίο αναδείχθηκε ισόπαλος με 1-1. Οι 'πράσινοι' πήραν την ισοπαλία, παρά το γεγονός ότι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο από το 20' λόγω αποβολής του Βαφέα. Στο 60' ο Τσαλώνης έλαβε μπροστά την ομάδα της Χαλάστρας, όμως στο 80' ο Χασιώτης ισοφάρισε. Διαιτητής ήταν ο Γεωργιτσόπουλος (Δράμας).
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαϊωάννου, Τσάτσας, Χουνουζίδης, Βαφέας, Χασιώτης, Γεωργιάδης (70' Τσιόκας), Σπαχής, Παπαδόπουλος Μ., Αθανασιάδης (73' Δρίτας), Τσίκος, Καραμουκίδης (90' Θεοδωρίδης)
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ: Κελπέκης, Δουρμούζης, Γερόπουλος, Σιούνης, Γαβανάς, Ελευθεριάδης, Σκόρδας (75' Θαμνίδης), Αβραμόπουλος, Ραγκαβίνας, Τσαλώνης, Υψηλός (62' Παπαγαθονίκου)
Αχιλλέας Τριανδρίας-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-2
Σπουδαία νίκη πήρε στην Τριανδρία ο Ηρακλής Αμπελοκήπων, όπου επιβλήθηκε με 2-1 του Αχιλλέα. Στο 59' ο Σαμπιασβίλι έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, που πήραν... αέρα δύο τερμάτων στο 77' με τον Βεϊδαμενίδη. Στο 87' ο Ξανθόπουλος αστόχησε από την άσπρη βούλα, όμως δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης μείωσε για το τελικό 2-1. Διαιτητής ήταν ο Φωτιάς (Πέλλας).
ΑΧΙΛΛΕΑΣ: Ρουμελιώτης, Μέτσιος, Χαρίσης, Κουρίνης, Παπαδόπουλος, Βογιατζής, Μυλωνάς (68' Βασβάνης), Βωλίκας (46' Τσακαλίδης), Ξανθόπουλος, Δημογκίκας, Μακρής (57' Ανδρωνάς)
ΗΡΑΚΛΗΣ: Αθανασιάδης, Καρατζιάς, Γκιαούρης, Παναγιωτίδης, Σακαλής, Γιαξής, Αλεξόπουλος, Χαψάς, Σαμπιασβίλι (92' Γαβανάς), Ζγκούρι (50' Ζυρίδης), Παπαϊωάννου (62' Βεϊδαμενίδης)
Εθνικός Μαλγάρων-Δόξα Χέρσου 5-0
Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βλαχογιώργο, ο Εθνικός Μαλγάρων συνέτριψε με 5-0 τη Δόξα Χέρσου, φτάνοντας στην πρώτη του... τρίποντη επιτυχία! Ο χαρισματικός φορ σκόραρε στο 47', το 75' και στο 90', οδηγώντας την ομάδα του εκ του ασφαλούς στη νίκη. Στο 10' ο Μαρίνης είχε ανοίξει το σκορ και στο 50' ο Κουντουράς είχε γράψει το 3-0. Να σημειωθεί ότι το ματς άργησε να ξεκινήσει περίπου δέκα λεπτά, λόγω καθυστερημένης άφιξης του ιατρού του αγώνα. Διαιτητής ήταν ο Γκουγκούδης (Σερρών)
ΕΘΝΙΚΟΣ: Καραβελίδης, Δάλλας, Αθανασιάδης (81' Τούσιας), Κοκολαντωνάκης, Τσιαούσης, Μέλλιος, Κουντουράς, Μαρίνης (80' Τσιαούσης), Βλαχογιώργος, Βαχανελίδης, Παρασκευόπουλος (68' Παπαδόπουλος)
ΔΟΞΑ: Γυμνόπουλος, Καλόνικος, Ευθιυμιάδης (62' Παπαδόπουλος), Παπάκης, Φερεσίδης, Παναγιωτίδης (27' Κωνσταντινίδης), Πανοδήμος (57' Μαυρόπουλος), Ανδρέας, Κωνσταντινίδης, Μπελίτσας, Αϊβαζίδης
ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Κιλκισιακός 1-2
Επεισοδιακό ήταν το ντέρμπι του Κιλκίς ανάμεσα στον ΠΑΟΚ Κρηστώνης και τον Κιλκισιακό, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου. Η ιστορική ομάδα έφτασε σε πύρρειο νίκη στο 93', σε ματς που ολοκλήρωσε με... οκτώ ποδοσφαιριστές. Συγκεκριμένα, αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη οι Στεφανίδης (46') και Σουλτανίδης (80'), ενώ στο 75' την άγουσα για τα αποδυτήρια πήρε ο Κεφαλίδης που είδε την απευθείας κόκκινη. Στο 80' αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα και ο Ρωμανίδης από πλευράς γηπεδούχων. Οσον αφορά στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 20' με τον Σουλτανίδη, με τον ΠΑΟΚ να χάνει σπουδαία ευκαιρία να ισοφαρίσει δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Γαβριηλίδης 'σημάδεψε' το δοκάρι από την άσπρη βούλα. Η ισοφάριση ήρθε με ένα άλλο πέναλτι στο 72' και εκτελεστή τον Κουτσάγια, όμως ο Κιλκισιακός δεν είχε... πει την τελευταία του λέξη! Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κέρδισε πέναλτι και ο Γεωργιάδης το μετέτρεψε σε γκολ για το 2-1! Διαιτητής ήταν ο Κετεσίδης (Σερρών)
ΠΑΟΚ ΚΡΗΣΤΩΝΗΣ: Κυριακίδης, Τσαχαλίδης (70' Λαζαρίδης), Γαβριηλίδης, Παπάκης, Νοβρατίδης, Λογγινίδης, Παναγιωτίδης, Κουτσάγιας, Παυλίδης (89' Κωνσταντινίδης), Ρωμανίδης, Πόπκας Κ.
ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Μπαντής, Ευθυμιάδης (90' Κουραλίδης), Σερταρίδης, Ασημακίδης, Κεσίδης, Κεφαλίδης, Βασιλειάδης (46' Γεωργιάδης), Στεφανίδης, Σουλτανίδης, Παπαδόπουλος (82' Αποστολίδης), Μαυροκεφαλίδης.