Κυριακή 13 Απριλίου 2014

"Χειρουργείο " χωρίς αναισθητικό ο Διγενής Λακκώματος απο τον βοηθό Τζιουβάρα στον Αγροτικό Αστέρα. Δυο βαθμούς η διαφορά του Διγενή απο την γραμμή παραμονής!!! Ολα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία του 1ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Ιδού ο σκόρερ των δυο πρώτων   γκόλ του Αγροτικού Αστέρα  Θεόδωρος Τζιουβάρας εξ Κοζάνης.
 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ   (3-0)
Με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος (το πρώτο δεν πέρασε ποτέ την γραμμή του τέρματος και το δεύτερο 2 μέτρα οφσαίντ!!!! το τρίτο στις καθυστερήσεις)  ο πρωτοπόρος Αγροτικός Αστέρας  νίκησε 3-0 εντός έδρας τον Διγενή Λακκώματος και προελαύνει προς άνοδο και τίτλο. Φωνάζουν για τον βοηθό Τζιουβάρα (Κοζάνης) οι Χαλκιδικιώτες.
Non stop ο Αγροτικός Αστέρας, ξεπέρασε ακόμα ένα εμπόδιο στην κούρσα προς το... στέμμα και τη Football League. Η ομάδα του Παναγιώτη Διλμπέρη κέρδισε με 3-0 τον Διγενή Λακκώματος, με όλα τα γκολ στο δεύτερο μέρος.  Η ομάδα της Χαλκιδικής που στάθηκε καλά στο πρώτο ημίχρονο, μάλιστα στα πρωτα 15 λεπτά κέρδισε 8 κόρνερ αλλα  έχει έντονα και δικαιολογημένα παράπονα για τις υποδείξεις του βοηθού Τζιουβάρα από την Κοζάνη, αμφισβητώντας εντονότατα τα δυο πρώτα γκολ!!!!!!!!
Στο 6΄ ο Γεωργιάδης έσωσε στη γραμμή το πλασέ του Μιχάλη που είχε περάσει και τον Ταταρίδη, ενώ στο 11΄η κεφαλιά του Κρυστάλλη  πέρασε άουτ. Στο 19΄ ο Παπαποστόλου για τους φιλοξενούμενους σούταρε λίγο άουτ μέσα απο την περιοχή και δυο λεπτά μετά ο Λαζαρίδης σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι, με την ενδιάμεση καθοριστική παρεμβολή του Γκουτζελά. Στο 27΄ οι «σταχυοφόροι» είχαν  δοκάρι (επίσης οριζόντιο), σε κεφαλιά του προωθημένου Νίκου Σαμουηλίδη. Στο 36΄ το φάουλ για τους κυανέρυθρους με τον Μιχάλη πέρασε λίγο άουτ και κάπως έτσι έκλεισε το πρώτο μέρος.
Στο 55΄ ο Ορφανός έδιωξε την κεφαλιά του Λαζαρίδη καθαρά πάνω απο την γραμμή , με τον βοηθό Τζιουβάρα προς γενική έκπληξη ολων να δείχνει σέντρα για το 1-0 ( η μπάλα δεν πέρασε την τελική γραμμή της εστίας) και την ομάδα του Κοσμίν Μπαρκαουάν να διαμαρτύρεται έντονα γι' αυτή την απόφαση!!!!!. Στο 65΄ ο Λαζαρίδης βγήκε απο αντικανονική θέση  στην αντεπίθεση, με τον Διγενή να ζητά οφσάιντ απο τον βοηθό Τσιαμπάζη,  και τον Βελλίνη με κοντινό πλασέ να γράφει το 2-0, στην πρώτη επαφή με τη μπάλα. Ο Περικλής Βελλίνης με σουτ από πλάγια διαμόρφωσε στο 93΄ το τελικό 3-0 για τον Αγροτικό Αστέρα.

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ: Πολύ καλός ο διαιτητης Ζούγρας (Κοζάνης)αλλα τον "πήρε στο λαιμό του" ο β΄ βοηθός Τσιαμπάζης στα δυο πρώτα "ακυρα" γκολ των γηπεδούχων.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: (Παναγιώτης Διλμπέρης)Ταταρίδης, Καραντασιάδης, Τριανταφυλλίδης, Γεωργιάδης, Καπίας, Σαμουηλίδης, Κοσμίδης (90΄ Χατζηλιάδης), Αλεξάντροβιτς (46΄ Μπεκιάρης), Κρυστάλλης, Λαζαρίδης, Αθανασιάδης (64΄ Βελλίνης).
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: (Κοσμίν Μπαρκαουάν) Γκουτζελάς, Λαμπερνάκης, Σπανός, Τσιώνας, Ορφανός, Στασινόπουλος, Βιτλής (80΄ Μποντής), Δραγανίδης (74΄ Σαρβανίδης), Γκουγκουλιάς, Μιχάλης, Παπαποστόλου (85΄ Αθανασιάδης).