ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Δευτέρα 6 Ιανουαρίου 2014

«Τύφλα» να ‘χει η Πρέμιερ Λιγκ!!!!! Η ματσάρα της αγωνιστικής στου Σουφλί (3-3) ο Διγενής Λακκώματος!!!

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ (3-3)

Στο 3-3 έμειναν Έβρος Σουφλίου και Διγενής Λακκώματος σε ένα εξαιρετικό και χορταστικό παιχνίδι μπροστά σε 400 φιλάθλους!

Πραγματικό ντέρμπι έγινε στο Σουφλί, όπου ο τοπικός Έβρος και ο Διγενής Λακκώματος που επαιζε με αρκετές ελείψεις (Λαμπερνάκης, Μιχάλης, Σπανός) έμειναν στο εντυπωσιακό 3-3 για τον 1ο όμιλο της Γ' Εθνικής

Γκοοοοοολ για το Σουφλί.  Σεντρα Καμπιώτη από αριστερά, προβολή του Βιόπουλου που ανοίγει το σκορ στο 28ο λεπτό και γράφει το  Εβρος Σουφλίου - Διγενής Λακκώματος 1-0
  Γκοοοοοολ για το Σουφλί. Στο 33ο λεπτό ατομική προσπάθεια του Καμπιώτη που φτάνει απέναντι στον τερματοφύλακα και δεν δυσκολεύεται να γράψει το Έβρος Σουφλίου - Διγενής Λακκώματος 2-0                                                                                                                                                            Γκοooooooooλ για το Λάκκωμα. Κόρνερ που κέρδισε ο Μποντής, το εκτέλεσε ο Δραγανίδης κεφαλιά ο Βιτλής από το δεύτερο δοκάρι και Εβρος Σουφλίου - Διγενής Λακώμματος 2-1
 Γκοοοοοοοολ για το Λάκκωμα. Στο 66ο λεπτό έδιωξε η άμυνα του Σουφλίου, ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ σούτ ο Δραγανίδης στο γάμα (στίς αράχνες των δοκαριών) και ισοφαρίζει ο Διγενής. Είχε προηγηθεί ένα  πέντε λεπτά πιο πρίν κάθετο δοκάρι απο τον Μπίκα μετα απο πάσα του Παπαποστόλου και ενα λεπτό πιο πριν διπλή ευκαιρία (Δραγανίδη - Γεωργιάδη) για το Λάκωμμα, που έχει ανεβάσει απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και κυριαρχεί!!!!!!. Εβρος Σουφλίου - Διγενής Λακώμματος 2-2

Γκοοοοολ για το Σουφλί. Στο 71ο λεπτό σουτ του Εμρε, η μπάλα βρίσκει στο χέρι του  Μπίκα, η φάση συνεχίστηκε και ενω χάθηκε η ευκαρία πολυ αργότερα εδωσε πέναλτι ο Γκράνας και αποβολή δεύτερη κίτρινη (κόκκινη). Μένει με δέκα το Λάκκωμα. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Κατρανίτσας και γράφει το Έβρος Σουφλίου - Διγενής Λακκώματος 3-2
 Με 10 παίκτες ο Διγενής απο το 71΄  ειναι καλύτερος και χάνει πολλές ευκαιρίες!!!!

Γκοοοοοοοοοοοολ το Λάκκωμα. Σουτ του Γεωργιάδη μετά από κεφαλιά ασίστ του Παπαποστόλου και ισοφάριση για το Λάκκωμα, αν και παίζει με παίκτη λιγότερο. Εβρος Σουφλίου - Διγενής Λακώμματος 3-3
Στο 3-3 έμειναν Έβρος Σουφλίου και Διγενής Λακκώματος σε ένα εξαιρετικό παιχνίδι!

ΔΙΑΤΗΣΙΑ:Παράπονα απο την διαιτησία του Γκράνα απο την Ξάνθη εχει ο Διγενής κυρίως στην φάση του πέναλτι και την αποβολή οπου αφησε πλεονέκτημα συνεχιστικε η φάση χαθηκε η ευκαιρία και στη συνέχεια σφυριξε πέναλτι και κόκκινη!!!! και στις αυστηρές κίτρινες σε Δραγανίδη, Παπαποστόλου και Μπίκα που χάνουν το επόμενο παιχνίδι με τον Ηρακλη Αμπελοκήπων!!!!

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Βασίλης Χαριτόπουλος): Παμπουρίδης, Αντωνιάδης, Κατρανίτσας, Λίτσιος, Τσαπάνης, Τρίχας, Λαζαρίδης (59’ Εμρέ Μεμέτ), Εφραιμίδης, Καμπιώτης, Βιόπουλος (88’ Μπάτζιος), Αραμπατζής (73’ Θεοδωράκης).
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ (Κοσμίν Μπαρκαουάν): Παπαβασιλείου, Μπίκας, Κουνουπάκης, Τουλκερίδης (50’ Χότζα), Σαραγιώτης, Γεωργιάδης, Μποντής(74΄ Αθανασιάδης), Δραγανίδης, Στασινόπουλος (84’ Λιόλιος), Βιτλής, Παπαποστόλου.

Ο ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ:

Ανακοίνωση με την οποία ευχαριστεί τον ΕΒΡΟ ΣΟΥΦΛΙΟΥ για την ΑΨΟΓΗ φιλοξενία στο Κυριακάτικο μεταξύ τους παιχνίδι εξέδωσε η διοίκηση του ΔΙΓΕΝΗ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ.
Οι ιθύνοντες του Λακκώματος ευχαριστούν τους ομολόγους τους στην ομάδα του ΕΒΡΟΥ και επιφυλάσσονται να την ανταποδώσουν στο παιχνίδι του δευτέρου γύρου στο "Αβρααμ Παπαδόπουλος".
Αναλυτικά η ανακοίνωση:
«Ο ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ θέλει να ευχαριστήσει την ομάδα του ΕΒΡΟΥ ΣΟΥΦΛΙΟΥ για την φιλοξενία που παρείχε στο μεταξύ μας παιχνίδι και υπόσχεται να ανταποδώσει στο παιχνίδι του δεύτερου γύρου στο Λάκκωμα στο γήπεδο "Αβραάμ Παπαδόπουλος"».