ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Πέμπτη 25 Σεπτεμβρίου 2014

Στούς "8" ο Διγενής Λακκώματος. 4-1 στην παράταση τον Αριστοτέλη!!!!

ΛΑΚΚΩΜΑ-ΣΤΑΓΕΙΡΑ 1-1, 4-1παρ

Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή του παρατάχθηκε ο Διγενής και κατέβαλε στην παράταση την αντίσταση του Αριστοτέλη Σταγείρων/Στρατονίκης. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα, όμως βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το φάουλ του Ελευθεριάδη (35΄). Στην επανάληψη χρειάστηκαν οι τρεις αλλαγές και άλλαξαν τα δεδομένα, έτσι η ισοφάριση ήρθε στο 65΄, όταν ο Παντελής Ζαχαριάδης με δυνατό σουτ εκτός περιοχής έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι και μέσα. Οι φιλοξενούμενοι κράτησαν στην άμυνα με παίκτη λιγότερο (στο 75΄ αποβλήθηκε με 2η κ.κ. ο Χατζίκος, η πρώτη στο 39΄) και οδήγησαν το ματς στην παράταση. Εκεί, όμως, ο Διγενής είχε ολοκληρωτική υπεροχή, στο 98΄ ο Ελευθεριάδης ανέτρεψε τον Δερνεξή και στο πέναλτι ευστόχησε ο Λουκάς Ξανθινίδης (2-1). Στο 103΄ αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο Βατάλης των Σταγείρων, για επικίνδυνο παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν, θεωρώντας αυστηρή την απόφαση. Το σκορ έκλεισε ο Ούτσα Τσαναντίρι με δύο προσωπικά τέρματα, στο 107΄ και 111΄, που ήρθαν από δυνατά σουτ. Διαιτητής: Παπαοικονόμου (Μαλανδρής, Μαυροπούλου). ΛΑΚΚΩΜΑ: Χατζάρας, Γιαννιός, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΦΛΩΡΑΤΟΣ, ΔΕΡΝΕΞΗΣ, Βαρλάμης (65΄ ΟΥΤΣΑ), Χασαπίδης, Μεσιάρης (54΄ ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ), Τσανακτσίδης (54΄ ΓΙΑΛΕΤΖΗΣ), ΞΑΝΘΙΝΙΔΗΣ, Μπάφας. ΣΤΑΓΕΙΡΑ: ΠΑΦΡΑΣ, Δεδεμάδης, Αλβανός (26΄ Παπαντώνης), ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ, ΙΠΠΕΚΗΣ, Βατάλης, Τζόλας, Κολάρος (69΄ Μ. Βλάχος), ΜΠΟΥΛΓΟΥΡΙΔΗΣ, Χατζίκος, ΝΙΚΗΦΟΡΙΔΗΣ (76΄ Χρ. Βλάχος).