ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Διγενής Λακκώματος - ΠΑΟ Κοσμίου (1-0). Ολο το ρεπορτάζ!!!!

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ – ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ  1 – 0
Νίκη δια πυρός και σιδήρου πέτυχε ο Διγενής Λακκώματος, επικρατώντας του Κοσμίου με σκορ 1-0, μετά από εκτέλεση πέναλτι  του Παπαποστόλου στο 84’ νικώντας τον πολύ καλό Παπανικολάου, ο οποίος κράτησε μόνος του την ομάδα μέχρι το σημείο αυτό. Δοκάρια είχαν ο Κωστικίδης στο 28΄και στο  67’ και ο Φωτιάδης στο 90’ για το Κόσμιο. Μετά την λήξη την κόκκινη κάρτα είδε ο Βοργιατζίδης.
Το φιλμ του αγώνα
1’ Σουτ του Μιχάλη μπλοκάρει ο Παπανικολάου.
2’ κεφαλιά Στασινόπουλου σε κόρνερ ο Παπανικολάου.
6’ Δυνατό σουτ του Μιχάλη σε κόρνερ ο Παπανικολάου.
14’ Σουτ του Γκουγκουλιά λίγο άουτ.
17’ Σέντρα του Μιχάλη, κεφαλιά από Γκουγκουλιά λίγο άουτ.
22’ Παπαποστόλου και Γκουγκουλιάς αλλάζουν την μπάλα, σουτ του δεύτερου στην γραμμή διώχνει με τα πόδια ο Παπανικολάου.
28’ Σουτ – κεραυνός από τον Κωστικίδη η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
44’ Δυνατό σουτ από τον Στασινόπουλο, φεύγει μόλις άουτ.
64’ Εκτέλεση φάουλ από τον Κωστικίδη αποκρούει και πάλι ο Παπανικολάου σε κόρνερ.
67’ Εκτέλεση φάουλ από τον Κωστικίδη αποκρούεται από το κάθετο δοκάρι του Παπανικολάου.
84’ Μπάσιμο του Κωστικίδη, ανατρέπεται στην περιοχή από τον Βοργιατζίδη, το πέναλτι εκτελεί ο Παπαποστόλου και κάνει το 1-0.
90’ Εκτέλεση φάουλ από τον Φωτιάδη η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Παπαβασιλείου.
Μετά την λήξη του αγώνα δέχθηκε την κόκκινη κάρτα ο Βοργατζίδης.
Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Μελτζανίδης, Παπαδάκης και Μαλούτας από την Ημαθία.
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ: Παπαβασιλείου, Λαμπερνάκης (69’ Σαρβανίδης), Σπανός, Τουλκερίδης, Σαραγώτης (77’ Χότζα), Ορφανός, Κωστικίδης, Μιχάλης, Στασινόπουλος (62’ Αντωνιάδης), Γκουγκουλιάς, Παπαποστόλου.
ΠΑΟ ΚΟΣΜΙΟΥ: Παπανικολάου, Βοργιατζίδης, Κουτσός (51’ Καπετάνος), Ζούλης, Παναγιωτόπουλος, Ταμάμης, Μουστάκας, Αθανασίου, Μόσχος (74’ Φωτιάδης), Λαζίδης, Τσούμαρης (51’ Κυπιστόγλου).