ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Τετάρτη 12 Δεκεμβρίου 2018

Η ΑΔΙΚΙΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ......!!!!! Προηγήθηκε ο ΔΙΓΕΝΗΣ Λακκώματος 1-0 με τον Κιουλτζή στο (46΄), ισοφαρίστηκε με ανύπαρκτο πέναλτι στο ΄(60΄) , και λύγισε απο την ΝΙΚΗ Πολυγύρου στο 88΄και στο 94΄αφού κακώς τον άφησαν με 10 παίκτες απο το το 66΄ με λανθασμένη αποβολή του Τζόβα!!! Δυο φορές ζήτησε πέναλτι με Πασχαλίδη και Χρυσογονίδη!!!!

Αποτέλεσμα εικόνας για αδικια

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ - ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ   (1-3)

Δραματική εξέλιξη είχε ο αγώνας στο γήπεδο «Αβραάμ Παπαδόπουλος». «Βίοι αντίθετοι» για τις δύο ομάδες, καθώς ο Διγενής αγνοεί τη νίκη για 7 αγωνιστικές (μία ισοπαλία, 6 συνεχόμενες ήττες), ενώ η Νίκη παραμένει αήττητη για 5 αγωνιστικές (μία ισοπαλία, 4 νίκες).Στο πρώτο ημίχρονο ο ΔΙΓΕΝΗΣ ηταν πολύ καλός ενω στο δευτερο ημίχρονο με την αναγκαστική αλλαγή του πολύ καλού Κιουλτζή, την αποβολή του Τζόβα και την είσοδο του Ιβάνωφ η ΝΙΚΗ ηταν καλύτερη εφτασε ομως στο 88΄ για να προηγηθεί!!  Για τρίτο συνεχόμενο αγώνα, πάντως, ο Διγενής έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία. Οι γηπεδούχοι έπαιζαν χωρίς τους Κωνσταντινίδη, Θυμιανή, Τσίκο κι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 46΄, όταν σε φάουλ του Γεωργαντά, ο Κιουλτζής με πλασέ έκανε το (1-0). Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά και πίεσαν, στο 49΄ ο Βούλγαρης είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι, στο 60΄ φωνές για το πέναλτι  που κέρδισε  σε μαρκάρισμα πάνω στον Χατζηστεργίου πεσε έξυπνα ενω δεν ήταν πέναλτι με τίποτα!!!!), ευστόχησε ο Ιβάνωφ (1-1). Στο 66΄ ο Πανισκάκης είχε οριζόντιο δοκάρι. Στο 67΄ κι ενώ η μπάλα βρισκόταν στο κέντρο του γηπέδου, δεν υποδεικνύεται ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ φάουλ του Καράϊ στον Τζόβα, ο δεύτερος στη συνέχεια υπέπεσε σε φάουλ και ο διαιτητής τον απέβαλε με 2η κ.κ. παρόλο που έπαιζε με δέκα παίκτες, ο Διγενής άντεξε μέχρι το 88΄, όταν ο Συρόπουλος με ωραίο φάουλ έκανε το (1-2). Στο 94΄ σε αντεπίθεση της Νίκης, ο Δάμδαλης έκλεισε το σκορ (1-3). Πολλά παράπονα έχουν οι γηπεδούχοι από τη διαιτησία του Ισαάκ Τσακαλίδη, ζήτησαν δύο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο, σε ανατροπή του Χρυσογονίδη, και σκληρό τάκλιν στον Πασχαλίδη ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΗΤΑΝ .....ΚΙΤΡΙΝΕΣ ΚΑΡΤΕΣ ΓΙΑ ΘΕΑΤΡΟ!!!. Καλοί οι επόπτες Κατραντζής, Τσόμτσος. ΛΑΚΚΩΜΑ: Σιδέρης, Μπεκτάς, Σιδηρόπουλος, Γεωργαντάς, Τσακλίδης, Αδαμίδης, Χρυσογονίδης (78΄ Σέρα), Τζόβας, Πασχαλίδης, Κιουλτζής (59΄ Λάζος), Γιαννακόπουλος. ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ: Αικατερινάρης, Αρβανίτης, Αστεριάδης (50΄ Ιβάνωφ), Χλιάπας, Συρόπουλος (94΄ Καρατζιοβαλής), Πανισκάκης (92΄ Τσότρας), Χατζηστεργίου (89΄ Δάμδαλης), Βούλγαρης, Καράϊ, Παπαφλωράτος, Δημούδης.