ΥΜΝΟΣ ΔΙΓΕΝΗ

Σάββατο 6 Οκτωβρίου 2018

Βαριά ηττα του ΔΙΓΕΝΗ Λακκώματος απο τον Α.Ο. Σάρτης (0-3) με πέναλτι και άλλα δυο γκόλ στις καθυστερήσεις και ενώ βρισκόταν με 9 παίκτες οι φιλοξενούμενοι στο γήπεδο!!!!

Σχετική εικόνα

ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ - Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ (0-3)
Μεγάλη νίκη πέτυχε η Σάρτη μέσα στο «Αβραάμ Παπαδόπουλος», αιφνιδιάζοντας τον Διγενή. Παλικαρίσια η επιτυχία για το συγκρότημα του Ισαάκ Συμεωνίδη, παρόλο που τελείωσε το ματς με εννιά παίκτες (43΄ κόκκινη ο Τακάκης για εξύβριση του βοηθού Αναστασιάδη για λανθασμένη απόφαση ενός πλάγιου αουτ, και στο 86΄ δεύτερη κίτρινη ο Ματσιάτσιος, για καθυστέρηση). Ρίσκαρε για ισοφάριση ο Διγενής πίεζε, αλλά δεν τα κατάφερε, ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Κωνσταντινίδη (35΄). Στο 10΄ και 13΄ τα σουτ των Κωνσταντινίδη, Λουκάκη αντίστοιχα, έφυγαν μόλις άουτ. Στο 44΄ ο Σέρα παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ, με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Στο 45΄ σε διεκδίκηση Τσακλίδη, Ζάββα, δόθηκε πέναλτι (το αμφισβήτησαν οι γηπεδούχοι), ευστόχησε ο Σάκης Μελίσσης. Στο 47΄ ο Σέρα πλάσαρε πάνω από τον τερματοφύλακα, αλλά άουτ. Οι γηπεδούχοι πίεσαν, βγήκαν μπροστά κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο και η Σάρτη «χτύπησε» στις αντεπιθέσεις με σκόρερ τους Σάκη Μελίσση (91΄, από μπαλιά του Πετσάβα) και Σάκη Πετσάβα (94΄). Μέτρια η διαιτησία του Παυλίδη (αρκετά καλοί οι βοηθοί Μαυροπούλου και Αναστασιάδης). Κανείς δεν υστέρησε σε απόδοση από τη Σάρτη. ΛΑΚΚΩΜΑ: Σωτηριάδης, Καράϊ (46΄ Ντιοπ), Λάζος, Παπακωνσταντίνου, Τσακλίδης (56΄ Σιδηρόπουλος), Τζόβας, Μπεκτάς, Γεωργαντάς, Σέρα (87΄ Φουντούκης), Κωνσταντινίδης, Πασχαλίδης (46΄ Γιαννακόπουλος). ΣΑΡΤΗ: Σταγκώνης, Παντ. Κοτρώνης (90΄ Ανδρεάδης), Νταμαρλής, Ζάββας, Παναγ. Κοτρώνης (78΄ Παππάς), ΣΑΒΡΑΜΗΣ, Τακάκης, ΛΟΥΚΑΚΗΣ, ΦΕΙΔΑΚΗΣ (70΄ Πετσάβας), Ματσιάτσιος, ΜΕΛΙΣΣΗΣ.